Shirim Ashirim - CD

Shirim Ashirim

Nakladatelství: ROSA

E-shop: 189.05 Kč

Prodejna: 199 Kč

Shirim Ashirim - Shirim Ashirim


V červnu 2014 vychází debutové album skupiny Shirim Ashirim, která se věnuje chvalozpěvům mesiánských židů v moderním zpracování. Všechny písně vycházejí z biblických textů a jsou zpívány v současné hebrejštině (ivritu). Tvořivé aranže, tepající orientální rytmy, které vás zvednou ze židle... zvuková i hudební kvalita se vymyká všemu, co jste mohli v nabídce české "křesťanské" hudby okusit.

Skupinu tvoří zkušení muzikanti:
Renáta Ulmannová (zpěv, housle, flétna) ? členka bývalého uskupení Simeon, čerpá ze zkušeností v hudebních skupinách, orientujících se na renesanční a lidovou hudbu, swing a folk.
Tomáš Najbrt (zpěv, kytary, brač, dudy, cimbál, flétny, šalmaj, niněra) ? specialista na loutny, kytary a barokní hudbu, písničkář, skladatel, vede pěvecké sbory a hraje na historické a lidové hudební nástroje.
Daniel Matulík (baskytara) ? profesionální baskytarista s širokým spektrem zkušeností v rocku a popu, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka.

Pro spolupráci na nahrávání se kapela spojila s elitním producentem Alešem Hyvnarem, držitelem dvou ocenění Anděl. Na albu hostují i klavírista a profesor z KJJ Martin Krč a mladá srbská flétnistka Michaela Švorc.

© 2015 Křesťanský život