Leporelo pro maminky

Lucie Římanová, Jana Bílá

Nakladatelství: ...

E-shop: 33.25 Kč

Prodejna: 35 Kč

Leporelo je podle encyklopedie harmonikově skládaná kniha, zpravidla bohatě ilustrovaná, s minimem textu a nízkým počtem stran. Touto technikou bývají nejčastěji vytvářeny knihy pro děti.

Leporelo, které mám tu čest představit, splňuje pouze první část výše zmíněné definice. I když ho psala maminka, a dokonce trojnásobná, není určeno dětem, přestože je bezpochyby zaujme, třeba už jen svou netradiční formou a barevností? narozdíl od /normálních/dospěláckých knih.

Autorka Leporela pro maminky nám v něm skrze básně, krátká zamyšlení a biblické verše poodhaluje svůj vnitřní svět; upřímně, spontánně a otevřeně vyjadřuje, jak prožívá a co pro ni znamená být matkou, manželkou, přítelkyní, dcerou, Božím dítětem. Není obvyklé v dnešní době potkat knížku, ve které by bylo v jedenácti milostných básních tolik lásky v tolika podobách?

Leporelo pro maminky je osvěžující, netradiční básnická sbírka, kterou snesou i /nepoetické/ typy. Navíc jej zajímavě doplňují originální ilustrace Janky Bílé. Při jeho pročítání můžete mít pocit, že věci, o nichž autorka píše, jsou vlastně úplně obyčejné a že je odněkud znáte?

Koupí Leporela přispějete na podporu misijní činnosti Jany a Jarka Bílých v Novém Jičíně.© 2015 Křesťanský život