Podstata křesťanství - Proč víra v Boha dává smysl

N.T. Wright

Nakladatelství: Biblion

E-shop: 255.55 Kč

Prodejna: 269 Kč

Proč toužíme po spravedlnosti?
- Proč hledáme duchovní rozměr života?
- Proč nás přitahuje krása?
- Proč se trápíme ve vztazích?
- Jak dát svět znovu do pořádku?

Podle N.T.Wrighta jsou tyto odvěké otázky ozvěnou hlasu, který tušíme jen mlhavě, ale bytostně jej toužíme zaslechnout. Tyto otázky nás přivádějí k samotné podstatě Boha, jeho charakteru a jeho vůle.
Křesťanství na tyto otázky odpovídalo po celá dvě tisíciletí. Přední novozákonní badatel a anglikánský biskup N. T. Wright ukazuje, že na ně může odpovídat i dnes.
Podobně jako to učinil v minulé generaci C. S. Lewis ve svém díle K jádru křesťanství, N. T. Wright nyní objasňuje základní obsah křesťanské víry a ukazuje na způsob, jak ji autenticky žít v dnešním světě. Jeho kniha Podstata křesťanství nabízí vysvětlení hledajícím i skeptikům a přináší novou inspiraci i dlouholetým věřícím.

N. T. WrightN. T. Wright * 1948 patří mezi přední křesťanské teology současnosti. Je emeritním biskupem anglikánské církve a profesorem Nového zákona na univerzitě ve skotském St. Andrews. Ve svých knihách předkládá svěží teologickou perspektivu založenou na hluboké znalosti biblických textů a přibližuje tak běžným čtenářům podstatu křesťanské víry.

© 2015 Křesťanský život